**קולאג' שנה ראשונה**

September 20, 2015

במשך שנה צילמתי את הבן שלי אריאל בכל חודש על אותו כיסא, עם אותו הרקע ורק אריאל מתפתח ומשתנה בכל תמונה :-) החלטתי לשתף אתכם בסיפורים של מאחורי הקלעים לצילומים האלו ולכתוב כאן כמה טיפים למי שרוצה לצלם קולג' כזה לבד.


 

אז איך עושים את זה?

בוחרים רקע שעליו נצלם באופן קבוע בכל חודש, חשוב לבחור מיקום מואר. הרקע של אריאל נמצא מול חלון גדול ותמיד פתחתי את החלון ואת האורות שמסביב לאותו אזור צילום.

בוחרים כיסא קבוע שעליו נצלם ולא חייבים כיסא, אפשר כורסא, ספא, כיסא נדנדה, פוף. מומלץ לבחור בכיסא בעל שטח ישיבה רחב וזו הפקת הלקחים שלי מהצילומים, הכיסא שבחרתי התברר כקטן מדי ככל שהתקדמנו בחודשים.

בכל אופן- חשוב להמשיך עם אותו הכיסא ושכל האקססוריז יישארו אחידים לאורך כל תקופת הצילומים כדי שתשומת הלב תינתן להתפתחות של התינוק באופן הכי נקי וברור.

חשוב לשים לב לכיוון שבו צילמנו את התינוק לראשונה- אצלי למשל אריאל מצולם עם הראש לצד שמאל וכך הקפדתי להניח אותו בכל חודש עד שהוא התחיל לשבת.

מומלץ אבל לא חייב- לבחור בצבע אחיד של בגד שאיתו תמיד נצלם את התינוק- אני בחרתי בבגד גוף לבן.

אם אתם בוחרים בכיסא מעץ, כמו בתמונות שלי, אז ברור שצריך לרפד את השטח שעליו מונח התינוק- אני קיפלתי שמיכה והנחתי אותה מעל הכיסא.

למי שתוהה לגבי הצבע של הכיסא - מדובר בכיסא עתיק שהיה לנו במחסן והצבע המקורי שלו הוא עץ כהה, משהו מיושן כזה. פשוט קניתי ספריי בצבע תכלת וריססתי אותו בשתי שכבות. 

כשמצלמים, מומלץ לשבת מול הכיסא של התינוק כדי להיות באותו הגובה- אם נעמוד ונצלם מגבוה, התמונה תאבד פרופורציה, אז לשבת  באותו הגובה  של התינוק ולצלם.

 

חובה שבזמן הצילומים יהיה מישהו לצד התינוק לכל מקרה שיכול להיות- בעלי תמיד עמד בהיכון לצידו. בחודשים שבהם אריאל התחיל לזוז הרבה, הנחתי גם שמיכות סביב הכיסא ליתר ביטחון. 
לשמחתי לא היו נפילות ועוד יותר לשמחתי אריאל מאוד נהנה מהצילומים ורואים את זה בחיוכים, היה לנו שיתוף פעולה מדהים!

עוד דבר יפה שקורה במהלך הצילומים הוא שמלבד הגדילה של התינוק, גם רואים מה הוא עשה בכל שלב:
בתמונה של גיל 6 חודשים הוא מכניס רגליים לפה- שזה מאוד מאפיין את הגיל הזה, בתמונה של גיל 7 חודשים הוא זוחל על ארבע, בתמונה של גיל 8 חודשים הוא יושב כשהוא נשען הצידה ובגיל 9 חודשים הישיבה שלו כבר יציבה.

זה ממש תיעוד של כל שלב ואתן תראו שבאופן טבעי התינוק מתמקם בתנוחה הכי אידיאלית שיש, תזרמו איתו....

 

תוך כדי הצילומים יהיו הרבה תמונות שהוא מסתכל לצדדים או למעלה, אז מומלץ לשיר לו שירים ולקרוא לו בשם על מנת שיביט ישירות אליכן במהלך הצילומים.  זה היה אחד הדברים שהנחו אותי בבחירת התמונות לקולג'- רציתי שבכל התמונות הוא יסתכל ישירות אלי. 
 

וכמובן!! עיצבתי שלטים על גבי גיליונות עבים לכל חודש של הצילומים, קניתי מסגרת באיקאה ובכל חודש רק החלפתי את השלט ותליתי על הקיר שמעל הכיסא. 

את השילוט תוכלו להכין בעצמכם או לרכוש באתר בלחיצה כאן.
אפשרות נוספת היא צילום עם מדבקות לפי חודשים שמדביקים על החולצה של התינוק/ת ומצלמים, גם אותם תוכלו לרכוש בלחיצה כאן.

 

אני מאוד ממליצה לכן לצלם קולג' כזה, זה כל כך כיף ומדהים לראות את התוצאה כשמצרפים את כל התמונות אחת ליד השנייה - איזו התפתחות אדירה וכל זה רק בתוך שנה!!!

שלכן,
תמיד עם רעיונות :-)
הדס
לעוד פוסטים בבלוג שלי לחצו כאן!

 

Please reload

Recent Posts

Please reload

Archive

Please reload

Tags

Please reload

  • Facebook Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon

info@hadas2.com​

קבלי במתנה את המדריך שלי למסיבות מעוצבות ובלתי נשכחות
 

© כל הזכויות שמורות להדס רדנסקי ואתר הדס רעיונות למסיבות  2018 - 2013