איך בניתי מטבח עץ חלומי לילדים שלי

לפני חופשת הפסח החלטתי שבמקום לקנות לגוזלים שלי מתנות לחג, אני אבנה להם את מטבח החלומות (אני יודעת שזה מה שהם הכי רצו, כי תמיד שאנחנו מסתובבים באיקאה, הם מתלהבים ממטבח העץ הקטן שמוצג שם ופשוט מעבירים עליו שעת משחק בקלות).

היה לי מאוד חשוב לבנות מטבח שישאר עמיד ויציב לאורך זמן ולכן ידעתי מראש שאני צריכה לבנות אותו מעץ. כדי להקל על עצמי ולא לבנות מאפס, נכנסתי למחסן בחיפוש אחר ארונית כלשהי שתתאים כבסיס למטבח ותהיה בגובה שמתאים לילדים. מצאתי את שידת הטלויזיה הראשונה שאני ובעלי קנינו כשרק עברנו לגור ביחד, מלפני 10  שנים, לא האמנתי שעוד יש לנו אותה :-) 

אלו המדפים ששייכים לשידת הטלויזיה, פירקתי אותם על מנת לנקות ולצבוע בניפרד.

חוץ משידת הטלויזיה היו לנו במחסן עוד פלטות מעץ אז בחרתי את זו שנראתה לי הכי מתאימה לשמש כ"גב" למטבח.
את "גב" המטבח לא באמת חייבים, אפשר לבנות את המטבח הזה רק על בסיס הארונית.

מי שהולכת לבנות מטבח כזה לילדים שלה יכולה למצוא כל ארונית, אפילו ישנה ואפילו קצת פגומה- גם שלי הייתה במצב לא משהו בכלל...מצרפת כאן תמונות לדוגמא של ארוניות נוספות שיכולות לעבור הסבה למטבח:

יש 2 דגשים חשובים לגבי התאמה של ארונית לפרוייקט הזה:
1-גובה הבסיס עד 60 ס"מ מהריצפה כדי שהמטבח שלנו יתאים לגובהם של הילדים. הכי אידיאלי יהיה גובה באזור ה 45/50 ס"מ. 
2- לוודא שיש לנו מקום לשים את הבסיס הזה בבית כמטבח- אם זה בחדר משחקים, חדר הילדים בסלון וכדו'...

צבע. זה השלב שהכי מלא בהתלבטויות, קודם כל לבחור איזה צבע ואח"כ להחליט איזה גוון של אותו צבע לקחת. אז מבחינת איזה צבע, כל מה שתבחרו יהיה מהמם. באמת. אני לגמרי יכולה לדמיין את המטבח הזה בורוד, בירוק, בכתום, שמנת או אדום. אני בחרתי ללכת על תכלת כי חדר המשחקים שלנו הוא חלל פתוח שרואים מהסלון ומפינת האוכל אז רציתי משהו שהוא יחסית עדין ומשתלב בצורה נעימה בעין ומצד שני כן רציתי צבע בולט ומשמח ולכן בחרתי בטון די בוהק של צבע תכלת, התמונות לא משקפות את זה היטב, אבל בהחלט מדובר בגוון מהמם ובולט של תכלת. 

אני ממליצה להגיע לחנויות "קנה ובנה" עם תמונה של הארונית ולדעת לומר ל"יועץ צבע" את סוג החומר ממנו עשויה הארונית- עץ, פורמייקה וכו' ואז היועץ יוכל להגיד לכן אם אתן צריכות רק צבע או גם חומר נוסף כמו שיכבת בסיס או פריימר לשימור הצבע על הרהיט. סוג הצבע שרכשתי הוא צבע אטום על בסיס מים - 2 ליטר ולא השתמשתי בכל הצבע -יכולתי לקנות פחות ושימו לב שהארונית שלי די גדולה וצבעתי בשתי שכבות!!רכשתי צבע+ מגשית ורולר קטן לצביעה.
אגב לרכוש צבע על בסיס מים זה מעולה כי הוא כמעט בלי ריח והכי חשוב- הוא מתייבש מהר!!
מי שמרגישה שהארונית שלה מחוספסת- מומלץ לרכוש נייר שיוף - ולשייף איתו את הארונית. כמובן- להתחיל לצבוע רק לאחר שהארונית נקייה לחלוטין כדי שהאבק לא "ייתפס" בצבע.

 

ועכשיו לפרטים הקטנים....נתחיל מכיריים- לקחתי עיגולי שעם שנמכרים באיקאה במחלקת כלי בית כתחתיות לסירים חמים וצבעתי בצבע שחור רגיל שקונים בחנויות יצירה ואפשר גם עם ספריי צבע.
לאחר שהתייבשו, הצמדתי לשידה באמצעות דבק סיליקון. 

"כפתורים" לתנור: לקחתי אותם מתנור גז ישן ויש 2 אפשרויות- האחת היא פשוט להדביק אותם עם דבק ואז הם לא זזים, זה יותר ליופי.
האפשרות השנייה, אם אתם רוצים כמוני שניתן יהיה לסובב אותם, אז תעשו כמו שהדריך אותי השכן המקסים שלי אבי מרדכי, פשוט להצמיד אליהם פינים באמצעות דבק חם או דבק פלסטלינה אפוקסי (כמו בתמונה). 

כיור: יש לי הרבה קערות נירוסטה שאני אוהבת להשתמש בהן לבישול ואפייה, אז לקחתי קערה אחת לטובת כיור במטבח לילדים וזה אולי החלק הכי מורכב בבנייה של המטבח: צריך לסמן עיגול בהתאמה לקערת הנירוסטה ובאמצעות ג'קסון (שגם אותו לוויתי מהשכן) לחתוך עיגול בשידה היכן שאנחנו רוצים ל"הושיב" את הכיור. אחרי שחתחנו עיגול, נניח סביב קערת הנירוסטה דבק סיליקון ואז נכניס את הקערה לחור ונצמיד אותה חזק שתידבק.

אני לא מוצאת את התמונה של שלב החיתוך והכיור אבל כאן למטה יש תמונה של איך זה נראה בסופו של דבר.
אפשרות שנייה, אם אין לכן ג'קסון שאפשר לחתוך איתו את הארונית אז פשוט להדביק עם דבק חזק את קערת הנירוסטה והיא תשב בצורה "בולטת" על המטבח.....אגב, היום יש כיורים כאלו לאמבטיות שנחשבים "פנסי" ועולים מלא כסף :-)

קניתי ברז הכי פשוט בחנות חומרי בניין, עניין של 20 ש"ח לברז כזה ובעלי חיבר אותו לגב המטבח, חשוב לקחת בחשבון את גובה הברז כדי שלילדים תהיה נגישות נוחה אליו. אם אתם מכינים את המטבח ללא "גב" אז הברז יכול לצאת מהשידה עצמה, מהפינה שלצד הכיור.

ועכשיו לתנור, רציתי ליצור תנור אפייה שנפתח כמו תנורי ה"בילדינג" שאנחנו מכירים. את הדלת של התנור, לא מומלץ לבנות מעץ משום שאז היא תהיה כבדה מדי לילדים כדי לפתוח ולסגור, אז לקחתי דיקט של ארון בגדים ישן. דיקט זה בדרך כלל  ה"גב" של ארונות הבגדים שאנחנו מכירים.
חותכים אותו למידות שאנחנו צריכים- החיתוך שלו קל מאוד כי הוא דק ואז חותכים עוד ריבוע באמצע בשביל החלון השקוף. צובעים בשחור או כסף....מה שתבחרו.... כדי ליצור חלון בחלק הפנימי של התנור, לקחתי פלסטיק קשיח שהיה לי ממסגרת של תמונה שקניתי באיקאה, הרי המסגרות של איקאה לרוב מגיעות עם פלסטיק קשיח במקום זכוכית... ופשוט הצמדתי אותה מבפנים עם דבק דו"צ. 

לבסוף מחברים את הדלת לשידה באמצעות שני צירים.
בשלב שלאחר צילום התמונות הוספתי גם ידית לתנור כדי שיהיה נוח לפתוח ולסגור. 

 על "גב" המטבח הרכבתי מדף למיקרוגל וגם כאן, לא מומלץ להשתמש במדף מעץ כי זה  עלול להכביד על הפלטה ולכן, הפתרון היצירתי שמצאתי הוא לוח ששייך לפאזל צורות. הוא בדיוק במידות הנכונות והוא קל. כמובן שצבעתי אותו משני הצדדים. 

באמצעות שני משולשים מרכיבים אותו ל"גב" המטבח ממש כמו שמרכיבים מדף רגיל.

נשאר לי שטח ריק מעל הכיריים, כי הפלטה שמשמשת לי "גב" למטבח, לא מכסה את הכל באופן מושלם ולי זה נראה ריק מדי בעיניים, אז מה שעשיתי זה לצבוע 3 מסגרות של איקאה ולהצמיד בדבק חם אל הפלטה. כמובן שלפני כן הכנתי תמונות שמתאימות למטבח וסידרתי אותן במסגרות

זהו. מוכן :-) אז הנה עוד כמה תמונות.....ובסיום הפוסט גם הוספתי פירוט עלויות לבניית מטבח כזה, כך שאם לא השתכנעת לבנות כזה עד כאן- תשתכנעי כשתראי כמה זה משתלם גם מבחינה כלכלית. 

 מומלץ לנצל גם את הצד של המטבח לתליית מגבות או כלים.....

ועכשיו באופן קבוע אני שומרת כל מיני אריזות מהסופר לטובת המשחקים במטבח.

כמה עלה? 
*ארונית- חינם>> מצאתי במחסן
*2 ליטר צבע >> 124 ש"ח (ויכולתי להסתפק גם בקופסא של ליטר) 
*מגשית ורולר 35 שח
*עיגולי שעם (לכיריים) היו לי כבר בבית אבל זה סביב ה 20 ש"ח למי שקונה
*קערת נירוסטה הייתה לי בבית ולמי שקונה זה עולה סביב 5 ש"ח.
*ברז פשוט - 20 ש"ח 
*מיקסר ומיקרו - כשאמא שלי שאלה אותי מה לקנות מתנה לחג לילדים 
*אז זה מה שביקשתי -כל אחד מהם עולה בין 30 ל 40 ש"ח בחנויות צעצועים.
*צעצועי מטבח כבר היו לנו ורק ריכזנו אותם למקום של כבוד במטבח הבנוי 
סה"כ : כל המטבח הזה עלה לי  179 ש"ח !!!
למי שאין בבית את כל הדברים שציינתי כאן כמו קערות, לוחות שעם וכאלו אז לפי החישוב שלי הכל צריך לעלות לך כ - 274 ש"ח כולל המיקרו והמיקסר, איפה תמצאי מטבח כזה במחיר הזה כולל איבזור??
ואנחנו מדברות על מטבח עמיד ואיכותי למשך שנים-השקעה שווה בהחלט ושלא לדבר על הסיפוק מעצם כך שאת בנית אותו בעצמך!!

אז קדימה לעבודה
ובבקשה לחזור ולשתף אותי בתמונות
כאן בתגובה או בפייסבוק!!

שלך תמיד עם רעיונות,
הדס

Please reload

Recent Posts

Please reload

Archive

Please reload

Tags

Please reload

  • Facebook Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon

info@hadas2.com​

קבלי במתנה את המדריך שלי למסיבות מעוצבות ובלתי נשכחות
 

© כל הזכויות שמורות להדס רדנסקי ואתר הדס רעיונות למסיבות  2018 - 2013